High School Schedule | News, Sports, Jobs

0

Tuesday schedule

High school volleyball

Jamestown at Falconer, 6:30 p.m.

Dunkirk in the South-West, 6.30 p.m.

Brocton at Cassadaga Valley, 6:30 p.m.

Chautauqua Lake at Maple Grove, 6:30 p.m.

Clymer/Sherman at Forestville, 6:30 p.m.

Panama at Westfield, 6:30 p.m.

Pioneer at Ellicottville, 6:30 p.m.

Fredonia at Allegany-Limestone, 6:30 p.m.

High school cross country

Cattaraugus-Little Valley, Allegany-Limestone, Clymer/Sherman/Panama, Jamestown at Martin Road Athletic Complex, 4:15 p.m.

Fredonia/Westfield, Falconer/Cassadaga Valley, Frewsburg, Gowanda to Breezewood Links, 4:15 p.m.

Southwest, Silver Creek/Forestville, Olean, West Valley, Salamanca at Elkdale Country Club, 4:15 p.m.

Dunkirk, Maple Grove, Franklinville/Ellicottville, Randolph at Long Point State Park, 4:15 p.m.

Girls High School Swimming

Panama/Maple Grove/Clymer vs. Southwestern/Jamestown at Southwestern, 5 p.m.

Chautauqua Lake/Brocton/Westfield to Salamanca, 5 p.m.

Wednesday schedule

High school volleyball

Randolph at Salamanca, 6:30 p.m.

Ellicottville at Pine Valley, 6:30 p.m.

Cattaraugus-Little Valley to North Collins, 6:30 p.m.

Silver Creek at Gowanda, 6:30 p.m.

Girls High School Swimming

Chautauqua-Cattaraugus Athletic Association Diving Championships at Olean, 5:30 p.m.

Thursday program

high school soccer

Frewsburg vs. Gowanda/Pine Valley at Gowanda, 7 p.m.

Royalton-Hartland/Barker/Lyndonville at Akron, 7 p.m.

Pioneer at Lewiston-Porter, 7 p.m.

Williamsville East vs. McKinley at All-High Stadium, 7 p.m.

High school volleyball

Olean at Jamestown, 6:30 p.m.

Allegany-Limestone at Falconer, 6:30 p.m.

Southwest to Portville, 6:30 p.m.

Westfield at Cassadaga Valley, 6:30 p.m.

Maple Grove in Panama, 6:30 p.m.

Clymer/Sherman at Chautauqua Lake, 6:30 p.m.

Forestville to Brocton, 6:30 p.m.

Fredonia at Dunkirk, 6:30 p.m.

Friday schedule

high school soccer

Tonawanda at North Tonawanda, 6 p.m.

Lancaster at Depew, 7 p.m.

Hamburg at the border, 7 p.m.

Niagara Wheatfield at North Williamsville, 7 p.m.

Clarence at Jamestown, 7 p.m.

West Seneca East at West Seneca West, 7 p.m.

Kenmore West vs. Kenmore East at Adams Field, 7 p.m.

Sweet Home at Amherst, 7 p.m.

Grand Island at South Williamsville, 7 p.m.

Lake Shore vs. Burgard/Performing Arts at Riverside Field, 7 p.m.

East Aurora/Holland at Iroquois, 7 p.m.

Medina at Albion, 7 p.m.

Allegany-Limestone vs. Olean at Bradner Stadium, 7 p.m.

Southwestern vs. Falconer/Cassadaga Valley/Maple Grove at Falconer, 7 p.m.

Maryvale at Cheektowaga, 7 p.m.

Dunkirk at Fredonia, 7 p.m.

Lackawanna at Springville, 7 p.m.

Eden/North Collins at Alden, 7 p.m.

Silver Creek/Forestville vs. Salamanca at Veterans Park, 7 p.m.

Randolph at Portville, 7 p.m.

Franklinville/Ellicottville at Cattaraugus-Little Valley, 7 p.m.

Niagara Falls at Orchard Park, 7 p.m.

WNY Maritime/Health Science vs. South Park at All-High Stadium, 7 p.m.

High School Girls Volleyball

New Life Christian School in Salamanca, 5:00 p.m.

Forestville at Cattaraugus-Little Valley, 6:30 p.m.

Silver Creek at Westfield, 6:30 p.m.

Girls High School Swimming

Chautauqua-Cattaraugus Athletic Association Swimming Championships at Olean, 5:30 p.m.

Saturday schedule

high school soccer

St. Mary’s vs. Clymer/Sherman/Panama at Sherman, 1:30 p.m.

Bennett vs. Hutch Tech at Riverside Field, 2 p.m.

Starpoint at Lockport, 2 p.m.

Cleveland Hill at JFK, 2 p.m.

Chautauqua Lake/Westfield/Brocton at Cardinal O’Hara, 2 p.m.

St. Francis vs. Canisius at Stransky Complex, 2 p.m.

St. Andrew’s at St. Joe’s, 2 p.m.

Wilson at Newfane, 7 p.m.

St. Joe’s vs. Timon at Pierce Field, 7 p.m.



Today’s breaking news and more to your inbox






Share.

Comments are closed.